معنی اسم خواننده ها

2.رپباز: به کسایی مثل ما که دنبال رپ هستن و به طور کلی طرفدار های این سبک رپباز میگن(تو فارسی)

3.فن: تو زبان انگلیسی به معنی طرفدار یا هوادار هست

4.تکست :تکست یا لیریک یا متن در واقع به کل چیزی که تویک ترک خونده میشه میگن

5.ورس:هرپاراگراف که یک رپکن داخل یک ترک به اجرا میزاره . مثلا برای فهم بهتر بچه های زدبازی تو همه ترکاشون نفری یک ورس اجرا می کنن. به اون قسمت هایی که هر کسی میخونه میگن ورس

6. کورِس(chorus): همون قسمتی که وسط آهنگ ها تکرار میشه

7.بیت :ملودی یک آهنگ یا به عبارتی همون صدایی که رپکن روش میخونه میشه بیت .

8.اینترو:چیزایی که یک خواننده تو یک ترک قبل از شروع آهنگ میگه مثل آهنگ سخت از جیدال یا اول آهنگ چاقال نامه از پیشرو .( به اولین آهنگ یک آلبوم هم میگن)

9.اوترو: چیزایی که یک خواننده در آخر یک ترک میگه مثل حرفایی که فدائی معمولا بعد آهنگاش میگه تو آهنگ یه عشق نقره ای یا دیگه تابلو شده یاصحبت های حصین و رضا تو آخر آهنگ میری تولک(به ترک آخر آلبوم هم میگن)

10.هوک :قسمتی که معمولا در آخر یک ورس(میتونه وسطش هم باشه ) بر خلاف وزن قبلی شعر خونده میشه مثل آهنگ 700مگاوات از پایا و تیک تاک تو ورس سینا ساعی

11.وکال (vocal) :صدای خواننده ی بدون بیت رو میگن معمولا مثل آکاپلا از علی فارد

12.اینسترومنتال :موزیکی که تکست نداره یعنی کسی نمیخونه و صرفا بیته مثل اینسترومنتال های آتور یا مهدیار آقاجانی

13.کاور یا کاور کردن :وقتی کسی رو بیت یک نفر دیگه بخونه بهش کاورکردن میگن . مثل ریمیکس نفرت از هیچکس و ریویل که رو بیت نفرت از عرفان خوندن یا خیلی از رپر ها مثل ویلسون تو اوایل کارشون رو بیت خواننده های خارجی مطرح میخوندن .یک نکته جالب و رایج تو رپ آمریکا ( تو ایران کمتر رایجه) وقتی میخوان کسی رو دیس کنن رو بیت طرف میخونن و با این کار به نوعی نشون میدن من از تو بهتر رو بت میتونم بخونم مثل ترک زیرپام از خلوت و بچه های مرکز رکورد که کاور آهنگ دروغ تعطیل از ام جی بود و توش ام جی رو دیس کردن

14.سمپل :ایده گرفتن از یک بیت و ساختش به صورتی جدید یا ایده گرفتن از یک تکست و استفاده ازاون تو متن خودت میشه سمپل . مثلا توپاک یجا میگه : من یک جرقه ایجاد می کنم تو ذهن ها تا بعد ها دنیارو تغییر بده( تقریبا همچین چیزی) و بهرام میگه کی یه جرقه است واسه تغییر با چند خط شعر خوندنی

15.اسکی:اسکی رفتن یعنی از متن یک نفر دیگه بطور خیلی مشابهی تو متن خودت استفاده کنی . این کار در اوایل رپ زیاد مشکل دار نبود چون همونطور که قبلا گفتم در اوایل ترک های رپ صرفا ترجمه بود یا ترجمه با اندکی تغییر بود ولی بعد از گذشت زمان دیگه این کار کاملا نهی شده است . مثلا در اوایل بهرام آهنگی داد بیرون به نام نامه ای به رئیس جمهور که توپاک هم ترکی به همین نام داره Letter to the president .

16.مایک (میک Mic) :همون میکروفن خودمون

17.بیف :به درگیری بین دو تا رپر یا دو گروه بیف بینشون گفته میشه

.میتینگ رپی:دورهمی های رپی که معمولا توش بتل برگذار میشه و بریک دنس میرن و کارهای هیپ هپی میکنن

19.رپ بتل :دو تا امسی یا دوتا رپکن میان همدیگرو دیس میکنن رو بیت (بیتا میتونه تغییر کنه یا نکنه) آهنگ وق العاده لوز یورسلف از امینم به همین موضوع هم اشاراتی داره

20.فری استایل: بداهه رپ کردن یا معمولا به کارهایی که بصورت بداهه انجام میدن گفته میشه

21.ای پی (EP): آلبوم های کوتاه که معمولا اینترو اوترو و اسکیت ندارن و حداکثر 6یا 7 آهنگ دارن

22 ال پی (LP) :برعکس ای پی . اینترو و اوترو داره و اسکیت هم داره و حداقل 7 یا 8 تا ترک داره تا 20 و خورده ای هم میرسه

23.میکستیپ :میکس تیپ مجموعه ای از آهنگ هاست که میتونه شامل آهنگای اصلیه آلبوم آینده،ریمیکس ها،فری استایل هاو همینطور آهنگ کاور شده ی خواننده lrm;های دیگه باشه.همینطور میکس تیپ شامل آهنگایی که به آلبوم قبل نرسیدن هم میشه.معمولاً برای این استفاده میشه که خواننده یه سر و صدای جزئی بین مردم ایجاد کنه و اونارو نگه داره تا زمان انتشار آلبوم رسمی،میکس تیپ اگه آهنگ کاور داشته باشه قابل فروش نیست مگر اینکه با خواننده توافق مالی و حقوقی صورت گرفته باشه.بعضی خواننده ها از میکس تیپ برای افزایش محبوبیت هم استفاده میکنند.معمولاً تعداد آهنگ های میکس تیپ زیاد نیست

24.rhyme (رایم یا قافیه) :قافیه رپی هست که معمولا بصورت بخش بخش هست. قافیه های رپی خودش بحث گسترده ای داره ولی ففعلا در همین حد بدونید که از لحاظ شکل قرار گیری قافه ها رپ ها به شکل دوقافیه و سه قافیه و. هستن که حالا بعدا توضیح میدم

25.rhytm (ریتم) :ريتم و ملودي رپ كردن یا به عبارت ساده تر شکل خوندن آهنگ که ارتباط نزدیکی با فلو داره ولی تفاوت های جزئی داره ( تو منابع انگلیسی میتونین به تفضیل راجع بهش بخونید ولی اینجا از بحث ما خارجه)

26.فریک شدن :معمولا به معنی قفل کردن رو یه موضوع یا آهنگ استفاده میشه

27.زاخار: مفهومی که توسط گروه زدبازی وارد رپ شد و به گفته ی خود موسس های گروه یعنی یه عده آدم که دنبال سرگرمی و رپ بازی و اینجور داستانا هستن. در کل به فن های زد بازی میگن زاخار .

خوب بنظر من اینا چیزایی (در حد ابتدایی) هست که هر رپ بازی باید بلد باشه اگر چیزی ب گوشتون نخورده و تو متن بالا نیست بپرسید حتما تو کامنت ها بهتون توضیح میدم . بریم سراغ القاب رپر های بزرگ

سروش هیچکس:همه میدونن که سروش کسیه که قب پدر رپ رو یدک میکشه. رضا پیشرو تو آهنگ پدرخوانده برای اولین بار هیچکس رو پدر خوانده رپ معرفی میکنه و هیچکس هم تو آهنگ برپا خودش بر این نکته تاکید میکنه .

رضا پیشرو :همونطور که بالاتر هم عرض کردم لقبش شاه تهران هست .

علی اوج :لقبش خدای فلو هست که تو یه آهنگی با همین اسم قدرتش در فلو عوض کردن رو به رخ میکشه .

بهرام :اعتبار رپ فارس لقب برازنده و به حق بهرام هست و یک جا هم پیشرو تو آهنگ ما با همیم بهرام رو جراح مغز اطفال 60ساله معرفی میکنه و از این لقب هم برا اشاره بهش استفاده میشه

بامداد :متاسفانه لقب دقیق بامداد یادم نیست ( با عرض شرمندگی فراوون) ولی حدودا یچیزی بود مثل شاعر قلم یا همچین چیزایی

عرفان :عرفان یا همون عرفان پایدار خودمون رو هم با لقب خورشید رپ میشناسن

فدائی :همونطور که خودش تو آهنگاش میگه لقبش ناجی هست که یک آهنگ بسیار بسیار قوی با همین اسم هم داره(البته فرزان که اون هم رپکن قابلی هست ادعا میکنه این ترک ازون یده شده توسط فدائی و با توجه به سبک نزدیک جفتون و قدرت بالای شعر نویسی هردوشون قضاوت درست یا غلط بودنش رو بر عهده خواننده میزارم) .

جیدال :جیدال رو هم با لقب شاعر مریض میشناسن و هم با لقب پسر رپ تهران. یک آهنگ گنگ هم به اسم شاعر مریض داره که پیشنهاد میشه گوش کنید

حصین :حصین که اوایل کارش با اسم حسین ابلیس کار میکرد رو بهش لقب امام رپ رو دادن. ولی همونطور که گفتم ازونجایی که اوایل کارش با اسم حسین ابلیس کار میکرده اگر تو آهنگای قدیمی ابلیس رو شنیدین یا حتی آهنگای جدید منظورشو حصینه .

جی جی :اولا باید بگم که خودم به هیچ عنوان جی جی رو به عنوان رپر قبول ندارم و بنظرم آهنگسازیش خیلی بهتر از رپ کردنشه ولی چون مقاله باید بی طرف باشه خدمتتون عرض می کنم که لقب جی جی شماره 1 هست که تو آهنگی با همین اسم به خودش داده .

جاستینا :به حق میشه گفت که جاستینا بهترین رپکن زن ایرانه(و از رپکن های مردمون چیزی کم نداره) و کسی تو فلو و تکنیک در حدش نیست و تو رپ مرد سالار ایران که تقریبا همه ی رپکن های زن نهایتا کورس می خونن اون جاپای محکمی داره. از مهم ترین ویژگی های جاستینا که بشدت دوسش دارم اینه که پیرو جریان هیپ هاپه و میشه هیپ هاپ آرتیست صداش کرد.لقبش هم دختر رپ هست که یک آهنگ به همین نام داره و پیشنهاد میشه گوش کنید .

مهراد هیدن :مهرادرو همونطور که قبلا گفتم در کنار رضا پیشرو میشه به عنوان کاملترین رپکن های ایران قلمداد کرد .از القابش هم میشه به آقای صدای رپ و استاد رپ اشاره کرد .البته بهش الماس هم میگن ولی چون با بچه های پایدار مشترک بود از این لقب میگذریم.

علی سورنا:از بزرگترین رپکن های فارسی که هممون اونرو با لقب های مرد تنها و هفت خط میشناسیم . (مجنون شهر رو هم میشه لقبش حساب کرد ولی تاحالا جایی ندیدم با این اسم خطابش کنن)

سهراب ام جی :اوایل لقبش سلطان دود بود ولی بعد ها با تغییر رویه تو موزیکش بیشتر با لقب عمو سهراب و زاخار اصلی شناخته میشه .

نیما نیموش:نیموش هم که قبلا تو بحث فلو بهش پرداخته بودم رو با لقب وروجک یا هانیبال(کمتر استفاده میشه) میشناسن .( البته تو دیس کردن ها اگر جایی نیم موش هم شنیدین خطاب به نیموشه)

پایا :فضانورد , چیزز دیگه ای ندارم بگم چون واضحه

صادق :کم نظیر قطعا از به حق ترین لقب ها تو رپ فارسیه چون واقعا سبک خاص خوندن صادق کم نظیر یا حتی میشه گفت بی نظیره.آ(رامش هم دیدم صداش کنن ولی خیلی خیلی خیلی خیلی کم) .

شایع :محمدرضا که از همون اول کار کردن فوق العاده بوده و الان هم هست رو با لقب پروردگار قلم میشناسن که یک آهنگ به همین اسم هم داره که نسبت به سنش در زمان رکورد آهنگ( فک کنم 17 یا سالش بوده) فوق العادست.

تهم :تهم هم یکی از رپکن های مرموز رپ فارسی محسوب میشه با قبیله اش یعنی دگران . لقبش هم امام فلو هست که یک دیس ترک خطاب به جادوگران با همین اسم داره

یاس :کسی که تا حالا مثل یک سرباز که چه عرض کنم مثل یک تانک جنگیده و هیچوقت از پیشبردن رپ نا امید نشده . شاید سرباز رپ کمترین لقب برای خواننده ی بزرگی مثل یاس باشه. ( تو پرانتز اینم داشته باشید که لقب داریوش که یه مدت عضو ملتفت بود سرباز صفره با هم قاطی نکنید)

مهدیارآقاجانی:آهنگساز گروه ملتفت و بهرامکه بدون شک از تاثیر گذارترین اففراد داخل رپ فارسیه کهخیلی اعتقاد دارن ملتفت رو کاکل اون میچرخه نه هیچکس . لقبش هم همونطور که فدائی میگه جانیه.

پ.ن1:اگر شما هم چیزی یادتون بود که احیانا تو مطلب نیست ممنون میشم تو کامنتا ذکر کنید چون بالاخره رپ حدودا 20 سالی عمر داره و این بین القاب زیادی هم بودن که نیست و نابود شدن و منم مثل هر آدمی ممکنه فراموش کنم

پ.ن2:همونطور که تو مطلب خدمتتون عرض کردم اگر سوالی بود من در خدمت شما رفقای گل هستم

معنی اسم خواننده ها (کاردو و گوگوش و امینم و تتلو و ابی و خلسه)

مقاله ی جنجالی که از گروه نقد و بررسی متحدین پیش رو دارید نگاه کلی و جامع به چند سال اخیر رپ فارسیه

معنی لقب رپر های نسل 4

معنی اسم کاردو چیست ؟ (اصلی) اسم پسرانه کوردی ایرانی

هم ,تو ,رپ ,آهنگ ,رو ,های ,همونطور که ,هست که ,با لقب ,که یک ,رو بیت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

همه آنچه که بايد براي زيباتر بودن بدانيد neginhtab دانلودستان تقویم فرهیخت: رصدگاه رویدادهای بین المللی مشهد مطالب اینترنتی رندبیت - طراحی سایت در تبریز عکس هاي بازيگران دانلود پاورپوینت فیسبوک فارسی کلیکی ها مشق می کنم تو را ...